Sıradaki içerik:

Huawei P40 4G tanıtıldı! Bir dakika Huawei P50 nerede?

e
sv

Amazon Türkiye’ye ambargo mu uyguluyor?

7 okunma
avatar

By_sHaDoW

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Dünyanın en büyük online alışveriş sitesi Amazon, ilginç bir olay ile gündeme geldi. Amazon’dan son günlerde Türkiye’den alışveriş yapanların kargoları beklenmedik bir şekilde geri dönüyor. Amazon, Almanya, İngiltere ve Japonya‘dan yapılan alışverişlerde yaşanan bu sorunun detayı ise oldukça garip.

Amazon’un yurtdışı sitelerinden alışveriş yapmayanlar için önce bir özet geçelim. Ürünü satın alırsınız, sizden parası çekilir ve o gün veya en geç ertesi gün kargoya verilir. İşte dananın kuyruğu tam da bu noktada kopmaya başladı. Ürünleri kargoya verilen kişilere 2-3 saat sonra bir uyarı maili geliyor. Bu mailde ürünün geri döndüğü ve para iadesinin 5-7 gün içerisinde yapılacağı yazıyor.

Amazon’un canlı desteği ile konuşanlara ise kargonun hasar aldığı ve bu yüzden geri iade olduğu söyleniyor. Ancak durum gerçekten böyle olmayabilir. Çünkü bu bilgi farklı farklı ülkelerden alışveriş yapan herkes söyleniyor. Yani Amazon’un dediği doğruysa tüm ürünlerin başına bir iş gelmesi gerekiyor.

Twitter ve diğer sosyal medya platformlarında ürünü bu sebepten iptal olanlar bir daha aynı üründen istediklerini belirtiyor. Amazon bu isteği kırmıyor ve aynı ürünü gönderiyor. Ancak ne hikmetse 2. defa gönderilen üründe de sorun oluştu kargo hasar gördü deniyor ve kargo geri dönüyor.

Amazon Almanya’dan Xbox Kablosuz Kulaklık satın aldım. Ürün kargoya verildi daha sonra ürün geri dönüyor uyarısı aldım. Müşteri temsilcisi ile konuştum yolda paketiniz hasar aldı hemen yenisini gönderiyoruz dediler. Aynı ürünü bir daha gönderdiler yine aynı uyarıyı aldım. @amazon pic.twitter.com/6FE5icjC8p

— Ender Öztürk (@wobearacle) March 18, 2021

Amazon Almanya ile yaptığımız görüşmede müşteri temsilcisinin sadece ekranında kargonun hasarlı olduğu ibaresinin yer aldığını öğrendik. Türkiye’ye gizliden ambargo mu uygulanıyor sorusu ise kesinlikle öyle bir şey olamaz şeklinde cevaplandı.

Amazon’un Türkiye’ye son zamanlarda kargo göndermemesi bazı çevreler tarafından Amazon Türkiye üzerinden alışveriş yapmaya yöneltmek olarak anlaşılmış durumda. Yaşanan bu durum hakkında Amazon’dan resmi açıklama gelirse sizlerle paylaşacağız.

Twitter Xbox

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli