Sıradaki içerik:

7.1 şiddetinde deprem oldu kılı bile kıpırdamadı!

e
sv

Apple’ın yeni mağazası hangi şehrimizde açılacak? İşte cevabı!

10 okunma
avatar

By_sHaDoW

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Teknoloji dünyasının en önemli temsilcilerinden birisi olan Apple, ülkemize olan yatırımlarını arttırmaya devam ediyor. Bilindiği üzere şirketin ülkemizdeki kullanıcı sayısı bir hayli fazla. Hatta Apple‘ın kullanıcı sayısı kadar, telefonları satın almak isteyen ancak yeterli maddi gücü elinde bulunduramayan kişiler de bulunuyor.

Hal böyle olunca ABD merkezli teknoloji devinin ülkemize olan bakış açısı da biraz farklılaşıyor. Apple pandemi sürecinde tüm dünyada olduğu gibi ülkemizdeki mağazalarını da kapatmak zorunda kalmıştı. Son gelen haberler ise şirketin Türkiye’de yeni bir mağaza açacağını bizlere söylüyordu.

Apple’ın yeni mağazası hangi şehrimizde açılacak? İşte cevabı!

Bahsi geçen mağazanın ülkemizin hangi ilinde olacağına dair elimizde herhangi bir veri yoktu. Ancak Linkedln uygulaması sayesinde ortaya çıkan bir iş ilanı, açılacak olan mağazanın hangi şehrimizde olacağını da gün yüzüne çıkarmış oldu. Buna göre Apple, mağazasını Malatya’da açacak. Bu tercih sosyal medyada bomba etkisi yaratırken, çoğu kişi tarafından ise şaşkınlıkla karşılanmış durumda.

Verilen iş ilanına bakılırsa, Apple Store Malatya Yeşilyurt’ta açılacak. Henüz 12 saat önce açılan ilana şimdiden 91 kişi başvurmuş gözüküyor. Çin merkezli şirketler Xiaomi ve Oppo‘nun da ülkemizde fabrika açacağını hesaba katacak olursak son zamanlardaki gelişmelerin hayli iyi olduğunu net bir şekilde ifade edebiliriz.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli