Sıradaki içerik:

12 Şubat 2021 – BİM mağazalarında uygun fiyatlı elektronik ürünler!

e
sv

Bitcoin uçacak! Tesla Bitcoin’de 1.5 milyar dolar satın aldı!

5 okunma
avatar

By_sHaDoW

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Tesla, bugün popüler kripto para birimi olan Bitcoin’de 1.5 milyar dolar satın aldığını açıkladı. Ayrıca Tesla bu hamlesinden sonra Tesla otomobillerini kullanıcılarının Bitcoin ile alabileceğini de açıkladı.

Henüz Bitcoin’in resmi olarak denetlenmesi mümkün olmadığından yasal sorunları da beraberinde getiriyor. Tesla’nın bu sorunları nasıl çözeceği bilinmiyor.

Bitcoin fiyatı bu haberden sonra anında yaklaşık yüzde 7 artarak 40.000 doların üzerine çıktı. Tesla daha önce kripto para birimine ilgi duyduğunu açıklamıştı. Ancak bu kadar büyük bir madeni para bloğu satın almak piyasanın dengelerini bozacak gibi görünüyor.

Tesla bu yılın başlarında yeterli işletme likiditesini sürdürmek için gerekli olmayan nakit getirisini daha da çeşitlendirmek ve maksimize etmek için daha fazla esneklik sağlamak için finansmanını güncellediğini belirtmişti. Bu güncellemenin Bitcoin üzerine olacağı kimse tarafından tahmin edilemiyordu.

Tesla CEO’su Elon Musk, Dogecoin adlı kripto para birimi şakasını pompalayarak son günlerde piyasayı hareketlendirmişti. Ancak bunlar söylemden ibaretti. Şimdi Elon Musk’ın bu denli büyük yatırım yapması kripto paralara olan bakışı değiştirecek gibi görünüyor.

Tesla, kripto para birimi olarak Bitcoin’i seçti. Bu seçim blok zincirinin dünyanın en iyi bilineni olarak daha da güçlendirilmesine yardımcı olacak. Ayrıca Tesla’nın gelecekte Bitcoin cinsinden işlemleri kabul edecek olması, Bitcoin’in hem değeri hem de değişim hacmini korumasına yardımcı olabilir. 

Kripto para birimlerinin geleceğin para birimi olacağı söyleniyordu. Tesla’nın bu hamlesi ile artık ilk somut adım atıldı diyebiliriz.

Elon Musk S3XY donu ile Clubhouse'a girdi!Elon Musk S3XY donu ile Clubhouse’a girdi!Güncel Tesla

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli