Sıradaki içerik:

Cyberpunk 2077 Hatalarına Çözüm Geliyor! İşte O Tarih

e
sv

Facebook iOS 14 Yüzünden Kudurdu

41 okunma
avatar

By_sHaDoW

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Sosyal medya devi Facebook iOS 14 yüzünden kudurdu. Facebook’tan sürekli Apple’ı kötüleyen açıklamalara bugün bir yenisi daha eklendi.

Sosyal medya devi Facebook iOS 14 yüzünden kudurdu. Facebook’tan sürekli Apple’ı kötüleyen açıklamalara bugün bir yenisi daha eklendi.
Gizlilik konusunda eline su döktürmeyen Apple, iOS 14.3 güncellemesi ile gizlilik konusunu arşa çıkardı. App Store’da uygulamaların hangi verileri kullandığını açıklamasını zorunlu haline getiren Apple, Facebook’un canını çok sıktı. Facebook iOS 14 ile birlikte özellikle reklam gelirlerinde büyük bir düşüş yaşayacak. Çünkü Apple, kullanıcılarının verilerinin toplanmasının önüne geçiyor.
Facebook’un veri toplaması sıkıntıya girince kuduran Mark Zuckerberg, geçtiğimiz günlerde ABD gazetelerine tam sayfa reklam vermiş ve Apple’ı eleştirmişti. Apple’dan Tim Cook ise bu reklama cevap vermiş, kullanıcı verilerine ve gizliliğe dikkat çekmişti. Bugün ise Facebook’tan bir atılım daha geldi.
Facebook şimdi bazı iOS uygulamalarında duyurular göstermeye başladı. Bu duyurularda sosyal medya devi, Apple’ı App Store gizlilik yönergelerindeki değişiklikler için bir kez daha eleştiriyor. Kullanıcılar, iOS’ta Facebook Business Suite ve Facebook Ads gibi uygulamalara erişirken, ekranın üst kısmında “Pazarlama çabalarınız üzerindeki etkisi” hakkında vurgulanmış bir mesaj görmeye başladı. Bu mesaja tıkladıklarında Apple’ın platformunda Apple’ı gizliliğe önem verdi diye suçlayan bildirimler açılıyor.

Facebook’un şu anda iOS uygulamalarında Apple’ı eleştiren bu mesajları göstermesi, şirketin Apple’ın yeni App Store gizlilik kuralları hakkındaki fikrini değiştirmek istemesinden başka bir şey değil. Bunun nedeni, Facebook’un Apple’ın yeni gizlilik politikalarından en çok etkilenecek şirketlerden biri olması. Çünkü sosyal medya devinin sunduğu reklamlar ve topladığı kişisel veriler artık minimum seviyeye çekilecek.

Gizlilik ve kullanıcı verileri konusunda zaten mimli olan Facebook’un Apple’ı eleştirmesi, Apple’ın bu konu hakkında ne kadar doğru bir karar verdiğini gösteriyor. Eğer Facebook’un hangi verilerinizi çatır çatır topladığını merak ediyorsanız; buradan App Store sayfasına gidip Uygulama Gizliliği > Ayrıntıları Göster bölümünden öğrenebilirsiniz. Toplanan bu verilere haberimizde yer veremiyoruz çünkü destan gibi uzun

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli