Sıradaki içerik:

Nubia Red Magic 5G ne kadar sağlam?

e
sv

İlk çeyrekte Çin’de ki telefon satışları yerlerde! Bir firmanın ki dışında…

98 okunma
avatar

By_sHaDoW

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Tüm dünyada büyük bir düşüşe maruz kalan akıllı telefon satışları, Çin’de de fazlasıyla hissedildi! En büyükler bile çift haneli düşüşler yaşadı!

Koronavirüs pandemisinin büyük ölçüde etkilediği akıllı telefon pazarı, yılın ilk çeyreğinde büyük bir daralma yaşadı. En azından Çin’de son derece ciddi bir daralma yaşayan akıllı telefon pazarı, sadece bir markanın satışlarını yükseltmesi ile tamamlandı; lakin en dikkat çeken veri de bu olmadı. 2020’nin ilk çeyreğinde Huawei dışında birçok markanın telefon satışları ciddi anlamda azalırken, geçtiğimiz yılın Eylül ayında tanıtılan iPhone 11, 7. ayın sonunda da liderliğini korudu. Liderlikten kastımız,  bu cihazın Çin pazarında en çok satan telefon konumunda bulunması. Öyle ki, Conterpoint Research‘ın yayınladığı veriler iPhone 11’in uzun süredir Çin’de en çok satan akıllı telefon olduğu yönünde.

Yılın ilk dört ayında %22‘lik bir daralma yaşayan Çin akıllı telefon pazarı, birçok firmanın da planlarını yeniden kontrol ettirdi. Aslında geçtiğimiz yıllarda da daralmalar yaşayan Çin akıllı telefon pazarı, geçtiğimiz yılın son çeyreğinde %8, ilk çeyreğinde ise %7‘lik bir daralma yaşadı. Koronavirüsün de etkisi ile bir önceki yıla göre üç kat daha büyük bir daralma yaşayan pazar, sadece Huawei’nin artılı rakamlarına ev sahipliği yaptı. Pazarda en çok satılan akıllı telefonun üreticisi olan Apple %1Vivo %27, OPPO %30Xiaomi %35 ve diğer üreticiler %40‘lık bir  satış daralması yaşadı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu firmaların aksine bir önceki yılın ilk çeyreğine göre %6 daha fazla satış yapan Huawei, listede +’lı haneleri görebilen tek şirket

konumunda. En azından, büyük firmalar arasında…

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli