Sıradaki içerik:

Huawei P40 Pro performans testinde göründü!

e
sv

iOS 14 tanıtım tarihi açıklandı! WWDC 20 etkinliği online düzenlenecek!

81 okunma
avatar

By_sHaDoW

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Apple’ın iOS 14 sürümünü tanıtacağı WWDC 20 için tarih verildi. WWDC 20 coronavirus yüzünden bu yıl ilk defa online olarak düzenlenecek.

Coronavirus‘ün etkileri hızla görülmeye başladı. MWC 20 etkinliğinin iptalinden sonra; Facebook F8, Google I/O 20, PAX ve E3 2020 etkinlikleri de iptal edilmişti. Dünya çapında spor müsabakaları ve etkinliklerin iptalinden sonra gözler Apple’a çevrilmişti. iOS 14, macOS 10.16, watchOS 7, tvOS 14 ve iPadOS 14 sürümlerinin tanıtılacağı WWDC 2020 etkinliği için bugün beklenen haber geldi.

iOS 14 için tarih verildi!

Apple, tarihinde ilk defa WWDC 20 etkinliğini online olarak düzenleyeceğini açıkladı. Haziran ayı içerisinde online olarak düzenlenecek olan bu etkinlikte yeni yazılımların yanında yeni ürünlerin de tanıtılması bekleniyor. Ancak tahminlere göre Apple; Pazartesi gününden itibaren basın duyuruları ile bu yeni ürünlerini tanıtacak. Yeni ürünler arasında; iPhone 9AirTags, Apple imzalı kafaüstü kulaklık, yeni iPad Pro ve yeni MacBook Air‘ın yer alaması bekleniyor.

Apple’ın COVID-19 yani coronavirus yüzünden üretim hattında da sıkıntılar yaşaması bekleniyor. Bu yüzden iPhone 9 diğer adıyla iPhone SE 2 tanıtılsa bile satışa sunulması yaz aylarını bulabilir. Yazılımlar için ise henüz erteleme kararının alınmayacağını düşünüyoruz. Yeni güncellemeler muhtemelen aksamadan Ekim ayı içerisinde indirime sunulacak. Haziran ayındaki online etkinlik sonrası ise; Beta sürümleri Apple’ın geliştirici portalı üzerinden geliştiriciler için yayınlanacak.

Benzer İçerikler
 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli