Sıradaki içerik:

Galaxy modelleri bu güncelleme ile daha iyi fotoğraf çekiyor

e
sv

iPhone 13 çentiksiz mi gelecek! Bu iddia herkesi heyecanlandırdı!

8 okunma
avatar

By_sHaDoW

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Apple cephesinde bildiğiniz gibi çentik tasarımı üç yıldan fazladır var. iPhone X‘in 2017’de piyasaya sürülmesinden bu yana, Apple bu tasarımı her iPhone’da kullandı. Apple, iPhone X’in ekran oranını olabildiğince artırmak için ana ekran düğmesini ve parmak izi okuyucusunu kaldırmış bunun yerine Face ID yüz tanıma teknolojisini kullanıma sunmuştu.

Bu nedenle, Face ID için ön lensi ve diğer sensörleri yerleştirmek için ekranın üst kısmında bir alan açmak zorunda kaldı. Çentik böyle doğdu. Ancak iPhone 13 ailesinde işler komple değişebilir.

iPhone 13 çentiksiz ekran ile gelebilir

Gelen son raporlar; Apple‘ın iPhone 13 prototipini dahili olarak çentiksiz test ettiğini iddia ediyor. Test başarılı olursa iPhone 13 ve sonraki iPhone’lar çentik kullanmayabilir.

Bildiğiniz gibi koronavirüs pandemisinden dolayı kullanıcıların her zaman maske takmasını gerekiyor. Ancak maske varken Face ID devre dışı kalıyor. Bu yüzden Apple yeni modellerinde ekran altına entegre edilmiş parmak izi okuyucusuna geçiş yapabilir.

Peki,? iPhone 13‘te çentik kullanmazsa ön kameraya ne olacak? Apple’ın ekran üstü kamera teknolojisini mükemmelleştirdiğine dair hiçbir gösterge yok. Ayrıca bir nokta çentik veya su damlası ekran tasarımı kullanacağına dair bir rapor da yok.

Apple’ın yeni modelinin adı için spekülasyonlar da var. Bildiğiniz gibi bazı batı ülkelerinde 13 rakamı uğursuz kabul ediliyor. Bu yüzden Apple 13 rakamını atlayabilir ve iPhone 12s ile karşımıza çıkabilir. Şimdilik isimlendirmenin bu yüzden dolayı nasıl olacağı bilinmiyor.

Peki, siz çentik hakkında ne düşünüyorsunuz? Yeni model ile birlikte artık çentik kalkmalı mı?

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli