Sıradaki içerik:

Hız canavarı OPPO Find X3 Pro için tarih verildi

e
sv

iPhone 13 MacBook özelliği ile gelebilir!

7 okunma
avatar

By_sHaDoW

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Cupertinolu Apple, Eylül ayında karşımıza iPhone 13 ailesi ile çıkacak. Bu yıl iPhone 13, 13 mini, 13 Pro ve 13 Pro Max’i tanıtacak olan Apple, büyük bir atılım yapacak. Bu atılım şarj girişi ile ilgili olacak. Bildiğiniz gibi Apple yıllardır Lightning giriş ile iPhone’ları şarj ediyordu. Şimdi ise bu şarj soketi komple ortadan kaldırılacak. Evet yanlış okumadınız. İddialara göre iPhone 13 ailesi sadece kablosuz olarak şarj olacak.

iPhone 13’ün sadece kablosuz şarj edilmesinin önünde tek bir engel bulunuyor. O da kurtarma modu. Bildiğiniz gibi iPhone’lar kitlendiğinde kurtarma modu ile açılabiliyor. Kurtarma modunun aktif olabilmesi için PC’ye iPhone’u kablo ile bağlamanız gerekiyor. Ancak iPhone 13’te kablo olmayacağı için bu mod için ilginç bir çözüm üretilecek.

Mac ve MacBook modellerinde kurtarma modunda Internet Recovery adı verilen özellik yer alıyor. Bu özellik sayesinde Mac’ler kurtarma modunda internet üzerinden yazılımı sıfırdan indirip kurabiliyor. Apple bu özelliği iPhone 13’e getirerek kurtarma modunu bu sayede kullanma imkanı sunacak.

Apple A15 yonga setinden beslenecek olan yeni modeller, kamera konusunda büyük çaplı bir yükseltme almayacak. Diyafram ve lenslerde iyileştirme yapacak olan Apple’ın çentik konusuna bu yıl el atması ve daha küçük çentik sunması bekleniyor.

Touch ID olayına gelecek olursak; iPhone 13’te ya ekran altı parmak izi okuyucusu olacak ya da güç tuşuna bu özellik entegre edilecek. Şimdilik bu konuda net bir bilgi maalesef ki bulunmuyor.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli