Sıradaki içerik:

Huawei Nova 8 Pro Ekran Özellikleri ile Karşımızda

e
sv

Konka Aphaea Watch dünyanın ilk MicroLED ekranlı akıllı saati tanıtıldı

21 okunma
avatar

By_sHaDoW

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Çinli elektronik firması tarafından bugün yapılan konferansın sonunda dünyanın ilk MicroLED ekrana sahip akıllı saati Konka Aphaea Watch tanıtıldı.

Çin’de bugün yapılan konferansta Konka Grubu Başkan Yardımcısı ve Chongqing Opto elektronik Teknoloji Enstitüsü Başkanı Li Hongtao konuşma yaptı. Konuşmasında Konka Grubu’nun yarı iletken endüstrisindeki çalışmalarından ve yeniliklerden bahsetti. Li Hongtao konuşmasının sonunda dünyanın ilk MicroLED ekrana sahip akıllı saati Konka Aphaea Watch tanıtımını yaptı. Bu ekran sayesinde akıllı saatin şarjı çok uzun süre kullanım imkanı sunuyor ve OLED panellere göre çok yüksek kontrast, derin siyahlar ve daha parlak bir görünüm sunuyor.

Konka Aphaea Watch özellikleri ve MicroLED ekran yenilikleri

Akıllı saatin üzerinde 0,12 mm kalınlığında cam alt tabakalı 2 inç MicroLED ekran yer alıyor. MicroLED ekran teknolojisi sayesinde akıllı saat 35 güne kadar kullanım imkanı sunuyor. MicroLED ekranların en önemli özelliği yüksek kontrast, oldukça parlak bir görünüm sunması ve düşük güç tüketimi. MicroLED ekranların alt kısmı cam tabanlı olduğu için düşük maliyete üretilir. Maliyeti düşük MicroLED ekranların kullanılması yeni ürünlerinde üretim maliyetlerini önemli derecede düşürecek.

Günümüzde bir çok firma MicroLED ekranlar üzerinde çalışmalar yapıyor. Özellikle Apple tarafından akıllı saatlerde kullanılmak üzere çalışmalar yapıldığı biliniyor. Çinli ekran üreticisi Konka Grubu geçen yıl MicroLED panellerini seri üretmeye başladı ve önemli bir adım atmış oldu. Önümüzdeki yıllarda MicroLED ekranlı ürünleri daha çok görmeye başlayacağız.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli