Sıradaki içerik:

PlayStation 5 Dijital Sürüm Türkiye fiyatı açıklandı!

e
sv

PlayStation’ı çökerten oyun! Sony şokta!

19 okunma
avatar

By_sHaDoW

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Capcom’un merakla beklenen oyunu Resident Evil Village, nihayet duyuruldu. 7 Mayıs 2021 tarihinde PC, PS5, PS5, Xbox One ve Xbox Series konsollarına çıkacak olan oyunun duyurusu sırasında Resident Evil Village demo sürümünün etkinlik sonrasında çıkacağı açıklanmıştı.

Resident Evil Village demo çıktı PSN çöktü

Sadece PlayStation 5 için çıkacak olan Demo sürümünün duyurulmasından sonra PlayStation sunucuları bir anda çöktü. Uzun bir süre hizmet veremeyen sunucuların, oyuncuların yoğunluğundan dolayı çöktüğü düşünülüyor.

Yaşanan bu sorunda elini çabuk tutan Sony, sorunu çözmeyi başarmış ve Resident Evil Village demo sürümünü indirime sunmayı başardı.

Serinin sekizinci oyunu şu an PlayStation Store‘dan hem PS5 hem de PS4 için ön sipariş verilebiliyor. Standart sürümü 499 TL olan oyunun bir hayli yüksek fiyattan çıktığını söyleyebiliriz. Hatta Resident Evil Village, Türkiye’de tarihin en pahalı Resident Evil oyunu olma unvanını da eline aldı.

Resident Evil Village ile Resident Evil 4’teki market ve envanter düzenleme sistemi oyuna tekrardan ekleniyor. Hem nostaljik hem de yepyeni bir deneyim sunacak olan RE 8 bakalım fantastik konusu ile RE’nin özünü koruyabilecek mi? Yoksa bambaşka yerlere dallanıp oyunculara fantastik bir deneyim mi sunacak? Bu soruların cevabı için 7 Mayıs’ı beklememiz gerekiyor.

Son olarak ertelenmeyeceğini düşündüğümüz oyunun demo sürümünü PS Store’dan PlayStation 5 sahiplerinin indirebileceğini belirtelim.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli