Sıradaki içerik:

Samsung Galaxy A71 inceleme! A51 ile de karşılaştırma

e
sv

Pokemon Go coronavirus nedeniyle evden çıkmadan da oynanabilecek

69 okunma
avatar

By_sHaDoW

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Pokemon Go coronavirus nedeniyle çok yakında iOS ve Android’de güncelleme alacak. Oyunu artık evden çıkmadan da oynayabileceksiniz.

Coronavirus salgınından dolayı dünya panikte. Teknoloji sektöründeki neredeyse tüm etkinlikler ve spor müsabakaları askıya alınmış durumda. Devletler insanları mümkün olduğunca evden dışarı çıkmamaları ve toplu alanlarda bulunmamaları konusunda uyarıyor. Böyle bir ortamda Pokemon Go oyununun geliştirici Niantic’ten de bir açıklama geldi.

Niantic, tüm yazılımcılarının oyunun evden de oynanabilir hale getirilmesi için çalıştıklarını açıkladı. Bildiğiniz gibi oyunda dışarıya çıkıp farklı alanlarda AR teknolojisini kullanarak Pokemon’lar yakılıyordunuz. Niantic’in geliştirici ekibi üzerinde çalıştıkları güncelleme ile oyuncuların evden dışarı çıkmadan sanal bir şekilde çevreyi gezebilecekleri bir sistemi çok yakında sunacak.

iOS ve Android platformlarındaki oyuna gelecek güncelleme ile birlikte oyuncular Pokemon avlamaya evden dışarı adım atmadan da devam edebilecek. Bu güncellemenin çok kısa bir süre içerisinde muhtemelen Mart ayının sonlarına doğru yayınlanacağını düşünüyoruz. Resmi olarak Türkiye mağazalarında olmayan oyunu, güncelleme geldiğinde el ile manuel olarak güncellemeyi unutmayın.

Böyle bir ortamda dışarıda gezmeye bağlı oyun ve uygulamaların bu alanda güncellenmesi oldukça sevindirici. Henüz kesin bir tedavisi ve aşısı bulunmayan coronavirus yüzünden Türkiye’de okullar bile tatil edilmiş durumda.

Değerli takipçilerimiz bu virüsün şakası yok. Lütfen Sağlık Bakanlığı’nın temizlik ve hijyen için açıkladı yönergelere uyun. Mümkün olduğunca tokalaşmadan ve toplu ortamlarda bulunmaktan kaçının. Ayrıca ellerinizi 20 saniye boyunca sabun ile sık sık yıkayın.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli