Sıradaki içerik:

Sevilen Assassin’s Creed oyunu ücretsiz oldu!

e
sv

PS5 sahiplerine kötü haber! Teknik servis yolu göründü!

17 okunma
avatar

By_sHaDoW

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Sony, geçtiğimiz yılın Kasım ayında merakla beklenen yeni nesil konsolu PS5’i satışa sunmuştu. Oyuncuların ilk parti üretime temkinli yaklaşması bekleniyordu. Ancak oyuncular PS5 stoklarını anında eritmişti. İkinci parti üretime başlayan Sony, görünüşe göre bir takım şeyleri yanlış yapmış. PlayStation 5‘i yeni satın alan oyuncular koldaki yani DualSense’teki sorundan dolayı şikayet etmeye başladı.

Nintendo Switch’teki Joy-Con‘larda yaşanan Drift problemi şimdi de DualSense’i etkilemiş durumda. 10 gün gibi kısa bir kullanımda ortaya çıkan bu sorun yüzünden sağ veya sol analoglar çekme yapıyor. Yani oyunda siz analogları ellemeseniz bile karakteriniz hareket ediyor veya kamera dönüyor.

Oyun deneyimini olumsuz olarak etkileyen bu sorun için Sony cephesi henüz bir açıklama yapmadı. Muhtemelen Sony, DualSense‘te sorun yaşayan oyuncular için bir onarım veya değişim programı başlatacak. Tabii bu süreçte DualSense’i tamire gönderenler bir süre PS5′lerini oynayamayacak.

Henüz Türkiye‘de görülmeyen bu sorun Avrupa’nın çeşitli yerlerinde ortaya çıkmış durumda. DualSense’te drift sorunu yaşayanların PS5’in ilk partisini mi yoksa ikinci partisinimi satın aldığı ise bilinmiyor.

Bu tip sorunlar zaman zaman kollarda yaşanabiliyor. WD40 adı verilen bir sprey sayesinde kolun içini açmadan bu sorun çözülebiliyor. Özellikle Nintendo Switch sahipleri WD40 sprey ile Joy-Con’larını birçok kez düzeltmiştir. Ancak yine de DualSense’e WD40 sıkmamanızı ve garantiye göndermenizi tavsiye ediyoruz.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli