Sıradaki içerik:

Excalibur Valorant Turnuvası’nda Büyük Final Heyecanı!

e
sv

PUBG Mobile hesabınız banlanmış olabilir!

7 okunma
avatar

By_sHaDoW

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Çinli Tencent‘e ait PUBG Mobile, bugün ilginç bir haber ile gündeme geldi. PUBG Mobile’ın resmi Twitter hesabı üzerinden yapılan duyuruya göre milyonlarca PUBG Mobile hesabı süresiz olarak banlanmış. Peki, neden?

Tencent bildiğiniz gibi oyunundaki hilecilere geçit vermemek için çok sıkı çalışıyor. Geliştirici firma ihtiyaç duyulması halinde milyonlarca hesabı askıya almaya hazır olduğunu bugün kanıtladı. PUBG Mobile Twitter tanıtıcısı ile ilgili resmi bir rapora göre, hile nedeniyle 1.217.342 hesabı kalıcı olarak askıya aldı. Bu hesaplar, birden fazla suçtan dolayı askıya alındı.

Rapora göre, hesapların yüzde 48’i otomatik nişan saldırılarını kullanmak veya karakter modellerini değiştirmek için kapatılmak zorunda kaldı. Ek olarak, hesapların yüzde 22’si X-Ray görüşünü kullanmaktan, yüzde 12’si hız kesmek için ve yüzde 7’si alan hasarını değiştirmek için yasaklandı. 

Know the Ban 🍳 Fear the Ban 🍳👀 From January 8th-14th, 1,217,342 accounts have been permanently suspended from accessing our game. The majority of causes were:
❌ Modification of Character Model
❌ Auto-Aim Hacks
❌ X-Ray Vision

Learn more at 🔗 https://t.co/YdeCgfdOcr #BanPan pic.twitter.com/yqqpQV95TZ

— PUBG MOBILE (@PUBGMOBILE) January 17, 2021

Kapatılan hesapların çoğunun bronz seviyeye ait olması ise hiç şaşırtmadı. Ancak yüzde 3’lük bir bölümün Fatih hesaplara ait olması da oldukça ilginç. Aşağıdan banlanan hesapların kademelerine ulaşabilirsiniz.

Bronz: Yüzde 38 Gümüş: Yüzde 11 Altın: Yüzde 9 Platin: Yüzde 11 Elmas: Yüzde 12 Taç: Yüzde 10 As: Yüzde 6 Fatih: Yüzde 3

PUBG Mobile’ın 1,2 milyondan fazla hesabı askıya alabilmesi şaşırtıcı. Ancak oyunun dünya çapında 600 milyondan fazla oyuncusunun olduğunu belirtelim. Yani 1.2 milyon hesap, genel hesaba göre sadece yüzde 0.2‘sini oluşturuyor.

Tencent önümüzdeki günlerde hilecilere geçit vermemek için daha sıkı önlemler alacağını da belirtiyor.

Twitter PUBG

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli