Sıradaki içerik:

Samsung Galaxy Book Flex 2 tanıtıldı 11. Nesil Intel işlemci ile geliyor

e
sv

Samsung ve OPPO Türkiye; Ülkemizde Üretim Yapacaklar

26 okunma
avatar

By_sHaDoW

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Çin merkezli OPPO ile Güney Kore merkezli Samsung Türkiye ‘de üretim yapacak; işte tesisler hakkında ortaya çıkan ilk bilgiler!

Hem Türkiye pazarında, hem de küresel pazarda oldukça başarılı olan Samsung ve OPPO, önümüzdeki günlerde ülkemizde üretim yapmaya başlayacak. Çin merkezli OPPO’ya yakın kaynaklar tarafından söylenenlere göre İstanbul ve Kocaeli‘ye kurulacak tesislerde üretime başlayacak olan şirket, hem iş gücü yaratacak, hem de ekonomiye “+” puan kazandıracak.

Yaklaşık 50 milyon dolarlık bir yatırımla üretime başlayacak olan OPPO tesisleri, üreticinin yatırım teşvik belgesini almasıyla da tescillendi diyebiliriz. Bazı modellerini ülkemizde üreteceği öğrenilen OPPO’nun özellikle Avrupa’ya ihracat yapacağı da belirtildi. Ha hatırlatmak gerekirse 2004 yılında Çin’in Dongguan şehrinde kurulan OPPO, 40 binden fazla çalışan ve 300 milyondan fazla kullanıcıyla dünyanın en büyük üreticilerinden biri konumunda.

Samsung cephesine geldiğimizde ise, şirketin ilk etapta İstanbul’a bir tesis kuracak. Bu tesisin montaj ağırlıklı çalışacağı da ortaya çıkan bilgiler arasında yer alıyor. Şirketlerin Türkiye pazarını tercih etmesinin sebeplerinden birisi ucuz işçilik olurken, bir diğer sebep geçen hafta yayınlanan teşvik düzenlemesi. Öyle ki yeni teşvik düzenlemesi, üreticilere oldukça cazip olanaklar sunuyor.

Unutmadan Samsung’un 1938 yılında Güney Kore’de 27 dolar gibi komik bir sermaye ile kurulduğunu ve dünyanın en büyük ikinci üreticisi konumunda olduğunu söyleyelim.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli