Sıradaki içerik:

MediaMarkt Türkiye 2021’de de yatırıma devam edecek

e
sv

Sony ve Toshiba Uygur Türkleri için Çin’e tepki gösteriyor

9 okunma
avatar

By_sHaDoW

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Çin’in Müslüman Uygur Türkleri’ne uygulamış olduğu zulüm maalesef ki dünya basısında yer almıyor. Uygur Türkleri’ne eziyet eden Çin için bugün tepki Japonya’dan geldi. Bir dini olmayan Japonya, yapılan bu zulüm için düğmeye bastı. Sony ve Toshiba’nın da aralarında yer aldığı 12 büyük Japon firması Çin’e tepki alacaklarını açıkladı.

Japonya’daki bu firmalar yapılan eziyetten dolayı Çinli şirketler ile olan anlaşmalarını gözden geçireceğini açıkladı. Japon firmaların Çinli firmalar ile olan işbirliklerini bu süreçte sonlandırması bekleniyor. Sony, Toshiba, Hitachi, Fast Retailing, Ryohin Keikaku gibi uluslararası ticaret yapan markaların Çin’e tepki göstermesi, Çin’i olumsuz olarak etkileyecek.

Japonya hükümeti bu olay için firmalarının geç kaldığını ve Çin’i kışkırtma korkusuyla bu konuyu ele alırken pasif kaldığını da belirtiyor.

Amerika ve Birleşik Krallık gibi diğer ülkelerde de Çin’in bu tavrını pek doğru bulmuyor ve insan hakları ihlallerine karşı harekete geçmeleri için kamuoyu oluşturmaya çalışıyor.

Çin’in Uygur Türkleri’ne uygulamış olduğu zulüm geç de olsa diğer ülkeleri harekete geçirdi. Tüm dünyada Çin ile olan işbirlikleri bu yıl içerisinde askıya alınabilir. Bu durum Çin’in teknolojiden tekstile tüm alandaki işlerini baltalayabilir. Umarız Uygur Türkleri’ne uygulanan bu çirkin politika bir an önce son bulur.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli