Sıradaki içerik:

Ekşi Sözlük mafyası Telegram’da!

e
sv

Turkcell yeni özelliği ile müşterilerini düşünüyor

11 okunma
avatar

By_sHaDoW

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Türkiye’nin operatör devi Turkcell, internet ortamında yaşanabilecek olumsuzluklara karşı geliştirdiği Dijital Güvenlik Servisi ile koruma sağlamaya devam ediyor.

Turkcell Dijital Güvenlik Servisi nedir?

Dijital Güvenlik Servisi, dolandırıcılık amacıyla açılan ve özellikle ‘oltalama’ olarak bilinen, e-ticaret veya banka gibi kuruluşların internet sitelerinin kopyalarını oluşturarak kullanıcıların kredi kartı ve hesap şifrelerini ele geçirmeye çalışan sitelere yönelik koruma sağlıyor.

Dijital Güvenlik Servisi ayrıca kullanıcıların e-posta, sosyal medya hesabı, web siteleri ve çeşitli uygulamalarda kullandıkları şifrelere karşı sızıntı taraması yapmasının yanı sıra geçmişte ya da anlık olarak yapılan şifre ele geçirme girişimlerinde de SMS ve e-posta ile uyarıyor.

Dijital Güvenlik Servisi

İnternet ortamında yaşanabilecek olumsuzluklara karşı alınabilecek önemlerden de bahseden Tansuğ, “Özellikle bireysel müşterilerimiz cep telefonlarına mutlaka güvenli bir şifre koymalı ve internet bağlantılarını bilmedikleri cihazlarla ya da topluluklara açık ağlarla paylaşmamalılar. Tanımadıkları adreslerden dolandırıcılık amaçlı gelen mail ve mesajlara itibar etmemeli ve internet üzerinden kullanıcı bilgilerini verdikleri web sitelerinin güvenilirliğinden emin olmalılar.” diyor.

Nasıl üye olunur?

Turkcell Dijital Güvenlik Servisine üye olmak isteyen Turkcell kullanıcılarının GUVENLIK yazıp 2200’a SMS göndermeleri yeterli oluyor.

Turkcell ile Teknolojiye Haftalık Bakış #3 (video)Turkcell ile Teknolojiye Haftalık Bakış #3 (video)Teknoloji TV Turkcell

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli