Sıradaki içerik:

Honor V40 3C Sertifikasını Aldı; İşte Telefonun Hızlı Şarj Özellikleri

e
sv

WhatsApp Web Ve Masaüstü Uygulaması Harika Özelliklere Kavuşuyor

34 okunma
avatar

By_sHaDoW

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Günümüzün en popüler mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp, web ve masaüstü uygulaması için yepyeni özelliklere kavuşuyor.

Akıllı telefonlarımızda olmazsa olmaz uygulamalarımızdan olan WhatsApp, her koşulda yeni özelliklere kavuşmaya devam ediyor. Facebook’a ait olan şirket, mobil uygulama için tonlarca yeni özelliği kullanıcılarına sürekli olarak zaten sunuyor. Ancak diğer tarafta web ve masaüstü uygulamalarının da var olduğunu belirtmek isteriz. Zira insanlar akıllı telefonlarının yanı sıra, bilgisayar üzerinden de WhatsApp’ı kullanabiliyor. İşte ABD’li şirket şimdi de WhatsApp Web ve masaüstü sürümleri için yeni özellikleri test etmeye başladı. Raporlara göre WhatsApp’ın masaüstü uygulaması ve web sitesi, beta sürümlerde sesli ve görüntülü arama özelliğine kavuşuyor. Bu özellik mobil uygulamalarda zaten 4-5 yıldır mevcut. Ancak şirket geç olsa da bu özelliği artık masaüstüne de getirmeyi planlıyor.

WhatsApp Web ve masaüstü uygulamalarının, yeni arama özelliklerine kavuştuğu WABetainfo tarafından keşfedildi. WhatsAp’ın yeniliklerini erkenden paylaşan ve sızdıran bu kaynak, masaüstü uygulamasının ve web sitesinin, görüntülü ve sesli arama özelliğine sahip olduğunu bildirdi. Yine bilgisayarda da bu özelliği kullanmanız için WhatsApp’ı telefonunuzla eşleştirmeniz gerekecektir. Eşleşme tamamlandığı  taktirde ise gelen aramaları alabilecek ve cevaplamanız mümkün olacaktır.

WhatsApp Web veya masaüstü uygulamasından sesli ya da görüntülü arama yapmak için, ilk olarak arayacağınız kişinin ismini girmeniz gerekecektir. Ardından arama simgesinin yanındaki pencereyi açarak video ve sesli arama özelliğini göreceksiniz. İşte bu bölümden karşıdaki kişiyi görüntülü ya da sesli arayabilirsiniz.

Gelen aramaları almak için ise, ekranınıza gelen açılır pencereden aramayı kabul et ya da reddet diyebilirsiniz. Yöntem oldukça kolay. İşlevi tıpkı mobildeki kadar kadar ve pratik.

Bahsettiğimiz bu yenilik şu anda bazı kişiler için kullanılabilir durumda. Ancak WhatsApp, masaüstü ve web sürümü için yeni aramalar işlevini, önümüzdeki günlerde tüm kullanıcılarına ulaştıracaktır diye umut ediyoruz. Sabırla bekleyiniz.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli