Sıradaki içerik:

Samsung ve OPPO Türkiye; Ülkemizde Üretim Yapacaklar

e
sv

Xiaomi Mi Mix Alpha Evolution Sürümü İçin Kolları Sıvadı; Mükemmel Ötesi

29 okunma
avatar

By_sHaDoW

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Yenilikçi atılımlarıyla ön planda olan Xiaomi, Mix Alpha’nın yeni versiyonu olacak Mi Mix Alpha Evolution sürümünün patentini aldı.

Akıllı telefon pazarının önde gelen şirketlerinden Xiaomi, yeni teknolojiler ile telefonlarına hayat vermeye devam ediyor. Bizleri 108 megapiksel kamera ile tanıştıran Çin’li üretici, daha sonra ise muhteşem Mix Alpha konsept telefonu ile büyülemişti. Hatırlarsınız bu yılın başlarında tanıtılan Mix Alpha, mükemmel tasarımı ve özellikleri ile piyasaya ağırlığını epey koymuştu. Şimdi ise yeni çıkan haberlere göre Xiaomi, Mix Alpha’nın yeni bir sürümü olan Mix Alpha Evolution sürümünü piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Zira Fikri Mülkiyet ofisinde onaylanan patent de, bunu en iyi şekilde doğruluyor.

Şu anda piyasada halihazırda bulunan Mix Alpha modeli, sizlerin de bileceği üzere tam ekran ve pürüzsüz bir tasarım ile gelmişti. Ancak şimdi ortaya çıkan patente göre, yeni Mix Alpha Evolution modeli bizleri daha da büyüleyecek gibi görünüyor. Zira dev üretici bu telefonda, yepyeni bir tasarımı ve daha üst düzey olan bir ekosistemi deneyecek.

Yukarıda da göreceğiniz üzere yeni Mix Alpha modeli; yenilenmiş şelale ekran, yeni ses tuşları, yeni kamera tasarımı ve pek daha çok özellik ile gelecek. Hatırlarsınız ilk modelde Çinli üretici kamera modülünü, arka tarafa dikey olarak yerleştirmişti. Ancak bir sonraki modelde Xiaomi farklı bir çözüm üretecek ve kamerayı tepeye yerleştirecek. Böylece kullanıcıya asıl tam ekran deneyimini de yaşatmış olacak.

Şu anda yeni Mix Alpha hakkında bildiklerimiz bu kadar. Ancak cihazın yine bir konsept telefon mu, yoksa satışa sunulacak bir ürün mü olacağı henüz belirsiz. Kesin bir sonuç için beklemekten başka çaremiz yok gibi.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli