Sıradaki içerik:

Redmi Note 10 serisi sızdı! Tasarım hoşunuza gidecek!

e
sv

Xiaomi sürpriz bir indirime gidebilir! Fakat ufak bir şart var

7 okunma
avatar

By_sHaDoW

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Akıllı telefon pazarındaki dinamik isimlerden biri olan Xiaomi, hızlı bir şekilde büyümeye devam ediyor. Çok fazla reklam yapmamasına rağmen girdiği pazarlarda söz sahibi olmayı başaran Çinli üretici, gelecekte fiyatlarını daha da düşürmeyi planlıyor.

Çin kaynaklı bazı haberlere göre Xiaomi, çevre dostu marka projesi kapsamında telefon kutu içeriklerinde sadeleştirmeye gitmeyi düşünüyor.

Xiaomi sürpriz bir indirime gidebilir! Fakat ufak bir şart var

Malum son dönemde Samsung ve Apple gibi markalar üst seviye modellerinde kutu içeriklerinden şarj adaptörlerini çıkarttılar. Bunu her ne kadar çevre için yaptıklarını söyleseler de fiyatı kullanıcıya yansıtmadılar. Yani bunun bize maliyeti şuydu, bunu çevre için yapıyoruz ve fiyattan düşüyoruz demediler.

Xiaomi ise kutu içeriğinden çıkaracağı ürünlerin fiyatını, telefonun fiyatından düşmeyi planlıyor. Örneğin normalde 210 dolara satılacak olan bir modelden şarj adaptörü çıkarılırsa fiyatı da 200 dolara düşecek. Elbette bu basit ve tamamen rakamların tahminsel yönde olduğu bir örnek.

Çinli üretici bu şekilde hali hazırda ucuz olan modellerinin fiyatlarını daha da düşürmeyi planlıyor. Elbette bu söylentilerin ne derece doğru olduğu şimdilik bilinmiyor.

Fakat Xiaomi’nin bu düşünce sistemiyle kullanıcıların gönlünde bir kez daha taht kuracağını söyleyebiliriz. En azından diğer markalar gibi çevreci gibi görünüp fiyat tarafında kar marjını arttırmaya çalışmıyorlar.

Peki sizin bu konudaki düşünceniz neler? Xiaomi gerçek bir çevreci mi yoksa diğer markalar gibi çevreci görünüp kar marjını mı arttırma peşinde?

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli